pondelok 19. augusta 2013

PoSlovinské Slovensko

  Celú noc valíme zo Slovinska do Brna kde sme o tretej ráno. Alina s Petřem ma vysádzajú pri OMV na dialnici smer BA. Mierim s celým harampádím do poľa a zrábam si nocľah. O šiestej ráno ma zobúdza ranná špička a tak mierim na pumpu.

  Pomerne chytro chytám stopa do Ba až na Zlaté piesky. SUPER lebo toto býva problém. Tam mi to troška trvá ale čas sa naťahuje po tom čo mi bratku volá že na donky treba ísť...bude prej dobre. Nuž tak ako ma vezie chlapík tak nabíjam baterku ktorá je K.O. po včerajších ôsmich hodinách. V ZH ma čaká pol hodinu. Díki ti bratu! A vejeme na Donky. Po ceste stretáme akéhosi mobilného výpalníka. 

  Lanovka o 11tej je LTT ale už je to šecko deknuté, rýchlo sa do toho hádžeme a ja chytám bublinku pomerne mocnú a tak dotáčam 1900 a mierim na Krížnu. V podstate to odsýpa ale za samotnou Krížnou začínam postávať a 4-5 ms dolu, tak to otáčam s úmyslom letieť hrebeň a buď bude na Ďumbieri slabo fúkať a vydám sa na trojuhas, keď bude duť pokročím na Kráľovku. Cestu si užívam, viem že baterky nevydržia na celý let a tak letím čo najnižšie, svahujem, pozerám do každej dolinky, nalietavam na turistov. Je to krása.
  Cítim a aj vidím že mraky cestujú, teda smer Kráľovka, okolo Chabenca sa to dekuje tak pritáčam 2300 a skáčem na južnú stranu. Popod mraky ktoré krásne cucajú letím až nad Čertovicu a Benušku, tam zo závetria dotáčam 2100 a letím popod krásnu buchtu ktorá ťahá 6+, das dobré. Natiahne ma do 2450m, ujuj to som na SVK tento rok hádam ani nemal :D. celá cesta na KRáľovku je prevažne deknutá ale vyzerá že to chodiť ešte bude.
  Celú cestu fotím šicko doradu a teším sa z každého pohľadu na TATROVKY či ešte ďalekú King Hill.
Najkrašie boli aj tak ovečky asi 3km pred prvou časťou Kráľovky, bača pri nich pozerá, div mu oči nevypadnú a ja sa dvíham v slabom stúpaní a vyčkávam kým sa mi nasvieti kráľovka lebo tam isto bude fúkať JV-V a to sa nepretlačím.
  
 Na kráľovke skoro vyhnívam lebo chcem si to prosváhnout a zozačiatku je to nafukované po kose a ešte aj plytkô. Tak po chvíli nakúpim do 2000 a letím ku vysielaču kde pristávam akurát čo mi chcípli bataréje. Pokecávam s bocami cyklistickými a fotím čo mi baterky vo fotiaku stačia. Tu je ich pár aj z cesty. 


  Keďže sa už nemusím nikde hnať, zjem chleby a nazbieram suvenírov pre všetkých. Šutre z Kráľovky potešia kždého, najmä ak sú doručené letecky :). Pri vysielači sú však biedne tak nakopnem éro a tých tristo metrov presvahujem, pristanem nazbieram ďalšie, pofotím a pokračujem k Ďalšiemu miestu čo sa mi páči. A tak popristávam kadetade po hrebeni. Potom letím iba s váriom a až do Brezna. Tý čo vedia, vedia že som si to krásne užil. Pristávam o piatej a štartoval som o nejakej štvrť na dvanásť. Krása, nádhera a spokojnosť, dohromady 140km, zdokumentovaných síce iba 84, ale pocit je dôležitejší. Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára