utorok 10. júna 2014

Bomba víkend na Donkoch, nedeľa

 Ráno si idem pobehať po okolí a vidím zo západu valiť sa cirry, škoda, vyzeralo to že to bude ešte bez vetra ale nie je to tak.
Na štarte fúka metrík dva do chrbta a ja iba za pomoci ostatných môžem odpáliť o desiatej na barana na juh. Volal mi kamarát Hormónik, "na Chopku 3ms sever!" reku dobre, čakaj ma na pol jednú!
  Všade je výškovka ktorá tieni najmä na Krížnu i na NT. Nikto za mnou neštartuje a som sám ako prst. No nevadí, dnes to bude, ako Pašík povedal, na "kochačku". Cez nejaké medzery vo výškovke, s dobrým načasovaním, chytám zachraňujúce stúpania.Na Krížne to otočím, rozhodnutý letieť na sever pretože tam je bez mrakov. Cez Ploskú ma to nepustilo, takže idem radšej iba presvažiť na Ďumbier. V závetrí sa vyzvedám a doletím na Donovaly akurát keď ostatný štartujú na sever.


Preskok na NT dá zabrať, pofukuje a i keď mám výšky, osvedčený kopeček nedáva dostatočne mocný stupák ihneď. Ale dlho netrvá, nakúpim a svažím skoro celý sever.


Na Chopku na mňa vykrikuje srandista Hormónik, Leo štartuje a ktosi ďalší už veje. Smažím popri skalných baštách, užívam si blízky kontakt. Je to paráda, viditeľnosť krutá a mraky iba zo závetria, teda na juhu.

Hormónovi kričím, reku nech sa nahotuje, kým priletím nazad z Ďumbiera, že si poletíme smer Donky spolu. A veru, galgan jeden neposedný, stihou to!


Celý čas až kúsok za Vajskovskú skalu to ide krásne, tam sa nechám zlákať že vyletím proti vetru či to pôjde na fai. Držia rebierka fajne, obieham Blaníka ktorý sa mrcasí v stupáku, sledujúc doprednú rýchlosť. Pomaličky ale isto sa znižuje i výška i rýchlosť, spláchne ma do doliny a môžem sa začať činiť. Fúka tu mocne, zasekaný som krásne v závetrí a rozhodnutý som zdvihnúť sa. XC3 je fasa krídlo a má aj po štyroch rokoch čo povedať, ale, ale predstalen by som radšej na boj v závetrí bral Aspena, najlepšie toho novieho, ktorého sa už dočkať neviem!


Vybojujem to, vyzdvíham sa, bez nejakých vážnejších kolapsov, bo všetky som stihol podchytiť. Na hrebeni to v podstate presváhnem až na Končitú, prikrútim na doklz a šup ho ku chatičke sadnúť už o tretej poobede. Ulovil som pár krásnych záberov, nejaké tie hodiny som si pridal, kilometrov iba zopár. Keby ten vietor taký silný nebol...škoda no, ale predsa, ráno prešla fronta tak nieto sa čo čudovať.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára