streda 6. augusta 2014

MSR TASK 1

  Na Donovalky šúpem už v piatok, reku že by som s niečím pomohol...ale nestíham to, takže nemusím nič vláčiť ani vešať...no ale vraj snaha sa cení :)
  Takže deň začína, šúpeme to hore lanovkou a vybavujú sa nutné formality, task a safe comitee. Stretá sa nás, na slovenské preteky na Slovensku fakt hojne, aj das 28, z toho polovicu tvorí stará a známa česká partička...ktorú by som nazval Pár Pařmenu (oťas, raňajka, RK...), kempujeme poväčšinou pred hotelom v stanoch za dva eurá na  noc, pravý to lowcost.
 Na štarte sa zíde celá plejáda padáčkarov zovšadiaľ.
 Po debate s Kaučom a Aďom Liptaiom (TC) vsádzame na starú a osvedčenú klasiku, okorenenú výletom do rovín. Štart Donky-Likavka hrad-LM-Lisková. GPSko ukazuje 80km. Čo sa týka počasia, fúka silný JV-V, okolie Donovál je deň po prietrži mračien takže najsamprv to bude musieť vyschnúť. To znamená že sa mrcasíme dobrú hodinu a pol popred štart, nakúpiť sa nedá viac ako tristo nad štart, čo sa vidí mnohým pretekárom málo. Časom sa nad Motyčkami zrobia tri buchty, čo značí že by to šlo, vydávame sa tam spolu s Cypom, avšak ja po čase, ktorý sa mi vidí pol večnosti to radšej otočím nazad lebo sa mi vidí že tam ten stupák nenájdem. Vrátim sa na Hoľu čosi pritočím v guči ďalších výškychtivých a vidím ako za bratkom letí aj Adrian a zdvíhajú sa.  Chytro letím napraviť chybu a dostúpam základňu v 2000m. Ostatný sa tým smerom nehrnú, pretože treba si vlastne zaletieť po vetre a smerom od otočňáku, čo síce umožní odviať z tých prašivých Donovál, ale plaziť sa po Smrekovici, proti vetru cez závetria za rebrami, nie je med lízať. Ako sa zdvíhame ja, Cypo a Adrian v 5-7ms bidle zafukovanom až strach, vidím ďalších týpkov mastiť za náma. Brácho a Aďo letia preč, ja musím ešte nakúpiť. Spod základne mastím na osvedčený Čebrať. Ten však pri východnom vetre nedáva, po doline hučí ako sviňa, či si na Ukrajine tak mocne vydýchli či čo....Idem k zemi, dolina zadekovaná strednou, proti vetru sa neviem prebiť a tak pristávam. Ako balím, vidím že sa neprebíja ani Cypo, avša tí čo leteli neskôr, to majú pekne naskákané a tak sa prebíjajú vpred. Neďaleko to zapichol i Oťásek...Naselduje to čo moc nepoznám, vozím sa vo zvozovom aute s Hôrkom a Cypom, naháňame letiacich zo zeme.   Tesne stihneme pozbierať a o siedmej som na Donkoch, najvyšší čas sa prezliecť, nadopovať cukrom a popiť čosi, lebo o ôsmej začína DONOVALY NIGHT RUN na ktorý som sa prihlásil. Tak to ako som napaprčený že som task pokašľal, premieňam do tuhého behu, síce iba 6,5km dlhého (krátkeho) s 150m hore a 150m prevýška dole a v podstate neplánovane utrhnem miesto 12te zatiaľ čo pretekárov bolo 495. Pikoška, cieľovou rovinkou prefrčím šprintom a s rozspusteným három a moderátor zapotil že " a práve dobieha prvá žena! a nie to je niekto z kelly family...." moc som toho už nepočul lebo tepovka skočila cez dvesto a vnímanie bolo viac než mizerné....ale dal mi pekne :D
Pekný deň, ale fotoaparát zostal v chyži, takže jedinú fotku mám z behu :/
  Task vyhral tuším Jarík za nejakých 587 body, druhá je Nao a tretí Aďo

1 komentár: