streda 13. mája 2015

PARA-valasch-ING V pondelok zaváham, na Slopovo ani Súču nejdem. Pričom to nebolo až také plané, ale ten vietor predsa len privieval.
  Dávam dohromady materiál na preteky, pomôže mi Kaučo (prilba), Paľo Šulák (gps) Marek Polesenský (gps) a Rado Židek (sedačka, light záložka) ĎAKUJEM!
  Utorkové ráno frčíme s Aničkou do ZV, po spomínané gipko od Mareka. o 9:50 prídeme na intrák kde mám krídlo. O desiatej už utekám von kde stretnem piatakov čo idú tlačiť diplomky, vrelá vĎaka im za to, že ma hodili ku hypernove na stopa. Ledva odídu, už mažem dodávečkou na pump za Jakuba. Dve minúty a mám stopa, berie ma horolezec, čo hneď na hnátoch vidno. Pokecáme o lezení pod krídlami lietačov na Hohe Wande. Po ceste ešte zavolám na lanovku, tá ma dnes (pracovný deň) nevyvezie. Nevadí, však i potrimovať treba, Bornes je už tento týždeň! 10:40 je perfektný čas, hore to vybúcham za 35min a chytro rozbalujem. Privieva z juhu, no nie silno, mrakov nikde...aspoň si potrimujem trošku v chujovom počasí lietať.

  11:38 vejem, nikde nič použiteľné, akurát na Motyčkách dáva miestami i 4ms, ale iba do 1800. Preskočiť na Majerovú bude sranda z totej "nížky" a jemne proti vetru, ballast som si nebral lebo plán bol jasný. Záfuck na kreténa, niekde, skade sa domov rýchlo dostanem...
 Takže nízko a bez mrakov, hobľujem tu stromy. Pomaly aj poškuľujem po ľondovisku na St. horách. Tých 15 minút je dlhých ako známy týždeň pred výplatou. A i tak nemám poriadnu výšku, ale to mi vlastne ani nevadí, prosváhnout si Krížnu vždy poteší. Lížem to nizučko...prekvapilo ma auto pri vysielači. A chlapíci na ňom. Mávajú mi, lietam v tom kotlíku pod vysielačom, nádherný, hlboký trávnatý....to musí dávať. Ale cítiť že vzduch je čoraz stabilnejší, pocápe tak sto nad kopec. Dumám či tu dnes Vacke mladý nebude, bo viem že kúpil chyžu snov, takú pod Krížnou!

  Zavial by som si i ďalej na západ, ponad Kráľovú studňu a Šturec, ale nevyzerá to že by sa oplatilo riskovať a po dolinkách sa mrcasiť. Tak to zvrtnem, načongám nejakú výšku (iba 1800) letím na Motyčky, že tam pritočím aby som mohol popri ceste, na RK letieť. (nechcem to dnes moc hrotiť, večer sa mi treba zbaliť)
 1700 a šup to smerom na Rakytov. Ako zbadám pastiera s ovcami, prebleskne mi hlavou že odskúšam bačovu pozornosť, bo vidím ho vyvaleného pod kríkom. Tieň je ostrý, letím tak 60 po vetre štelujem to tak aby tieň rovno cez stádo preletel. A veru ovečky nesklamali, rozpŕchli sa mysliac si že som orol. Bača vyskočí ako keby mu niekto 220 do zadku pustil... preletím, ovečky sa zase zhŕknu dohromady, bača uľahne a ja sa smejem, bo sa cítim ako PARAvalach.
 Smrekovicu iba vysvahujem, nič nad kopec to nejde, pod kolkárňou tak isto, kde tu si už aj spiatočku nechcene zaradím. Kopčok nad Vlkolíncom ma vystrelí svahovačkou hore, dokúpim čo to dá, aby som mohol v tom stupáku čo urval peľ z celého smrekovieho lesa, pritočiť.  Všade mám peľ, na prístrojoch, okuliaroch, v nose...ale je to pekný pocit, vidieť tú silu a zase ju trošku viacej pochopiť...

    Čebrať nič nedá, preskočím na Chočské a premrcasím sa za Kalameny kdesi...
  Pobalím, pobehnem zo 3-4km a stopnem týpka až do ZV, rovno od Lipt. Mary. Je dosť uchvátený tou "diaľkou" čo som dnes preletel a všetko chce vysvetliť :) Pomôžem mu prehádzať balíky v RK a o pol šiestej som na intráku, môžem baliť.
 Píšem to až dnes, od Grizliho brata v Zuurichu, mastíme na Bornes.... bude aj live tracking tak držte päste!

TRACKLOG:http://www.xcontest.org/slovakia/prelety/detail:durifuk/12.5.2015/09:37

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára