nedeľa 5. júla 2015

Poslovinské slovenské FAI


  O tretej ráno ma Kupko vysadí pred BB na pumpe, že aby som mohol stopovať od rána bleskovo na Donke. Spím asi do pol siedmej lebo hluk premávky z neďalekej diaľnice by zobudila aj hluchého. Obloha ale vyzerá biedne, alebo aj viac ako biedne. Altokumuly nie sú nikdy dobrým znamením. Opar tomu tiež nepridáva.
  Berie ma známy to zvozár lesník Miro, preto som na kopci pomaly za mesačného svitu. Na štarte, je to, ako by som to nazval, prečechováno :)


  Aj bombardér Kaučo už je napnutý jak struna, ale deka krotí nie len jeho. Nakoniec po desiatej sa do toho vrhneme, deka, nedeka. Dosť času strávim v nulkách kým sa vyzdvíham, plazím sa až po Majerovú skalu.


  Zamotkám sa na Ploskej a to celkom poriadne. Ľubochniansku síce prešúpem vďaka mrakoma le aj tak na Kraľovianskej kope trávim hodne stresujúce chvíle nízko a v údolke, nie a nie sa podvihnúť. Dokonca vidím i Pašíka ľondovať v tom vetre. Stačí tu vyklesať a o zábavu je postaranô.


   Ani sám neverím keď sa vydvíham a preto sa radšej zvŕtam tahet. Iba tak na okraj, mi a vário pristane nejaký mravec,č i čo to je. drží sa v štyridsiatke všetkým možným, len aby ho neodvialo... krídelká mu vyvracia ale drží. Potrebujem však dupnúť do speedu a tak ho nárast rýchlosti odveje dopočutia.


   Poniže Jánošíkovej kolkárne ma prehodí silnejúci SZ cez rebro a horko-ťažko natočené metre ubúdajú v 5ms klesáku. éj bisťu tam! Náhodou trafím čosi slabé a zanášané, a krončím. Až kým netrafím bombu ktorá ide ako komín, rovno hore! Som zachránený, no na priemerke to nepridalo.


  Cez Nízkotatranskú Tlstú si užijem, dokonca točím najsilnejší ustredený stupák na SVK, 7,4ms!
Po NT sa už plazím, síce fúka ale svah nedrží ani z juhu ani zo severu. Slnko je nízko a mraky majú tiene veľké jak svet. nepomáha ani to že sa tu na večer letí proti vetru a veru ani obmedzenie výšky. Bodaj to parom bral, to ako dokedy tu budeme lietať po stromoch, keď všade inde je to zjednotené?


  Keby si dočongám do 2800, tak to mám na jeden stupák, popod mraky, ale nie, dotočíť 2200 a šup het lebo to driape hore....aby to čím skôr mohlo tískať dole!

Klesnem dokonca na 1500 a zdvíham sa skoro z úplného dna aj to som sa ešte musel vrátiť...no ale bojujem, uiž sa nevzdám, hoc ako som unavený po tom Slovinsku a nočnom cestovaní.

Ten večerný doklz na plnom speede si naozaj užívam. Ten sa mi na FAI najviacej páči, keď si uvedomím čo všetko som obletel a som nazad, nemusím sa mordovať  nikam pešo..proste zbalím sa a pôjdem na stopa dom...juchú!
http://www.xcontest.org/slovakia/prelety/detail:durifuk/3.7.2015/08:11

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára