utorok 15. decembra 2015

A čo Vy na Lomnickom, štíte?!


  Tatry, ešte rok dozadu som si hovoril, čo by som tam robil? Naboso, bez padáku...? Potom som si ich bol čiastočne prejsť po turistickej značke.  A vtedy to prišlo...v samote ma očarili a poriadne...sú naozaj peckové, vysoké, nebotyčné a toť len za humnom!
  Kedže som len bouldrista a aj to jalový, pôjdem na ne postupne...


  Tak ma spolužiak zo strednej, Marek, zavolal že reku vydriapeme sa na Lomničák. V nedeľu večer už sedíme v kočiari do Smokovca, matrošu lezeckému kraľuje pre istotu aj baťôžtek s Denali, keby predsa len motyka vystrelila ako kreslia na Flymete. Po dojazde do Smokovca je jasné, stále fučí trojka a na druhý deň to vyjde skôr podľa gfs, tak ho nechám v kufri. Mastíme potme na Térynku. Pod záverečným výšľapom už začína dúchať ako z mamutej prdele, v snehu sa brodíme, čelovka mi slabo svieti...ako sme otvorili dvere dovnútra, chatárka zadre "že pán Zemko už asi nepríde.." bo vonku peklo.

  Rána v Tatrách, no zažil som len zopár ale to sa nedá... človek len čumí von oknom, fotí, či v spacáku sa klepe ale nemôže z toho ani slovka vyriecť.


  O nejakej ôsmej sa vyklochňáme z chaty a Marek vedie. Krásnym žľabom, cepínovačka vo firne ako víno. Aj do rýmu akejsi Patejdlovej pesničky sa to hodí, aj si ju poziapujeme celý napružený.
  "všetci nám môžu záávidieť, bo takého firnu v meste niet!"


  Počásko preperfektné, zážitok aspoň pre mňa úplne tutový. Tie motyky čo mi požičal Ervín sú veru ťažké, ale baví ma to s nimi mlátiť do firnu.


  Hore na stanici sme pre "turistov" pomaly atrakcia, jeden sa bál v lanovke že sa utrhne, ďalší ani inak ako cez foťák nekuknú za zábradlie...užívajú. Dva bonusy: Mareček zachraňuje spadnutého plyšáka jedenému dievčatku a ustráchanej mamine.
  Druhým bonusíkom je naberanie vody v kaviarni hore, do už  zamrznutej vody z plesa prilievam teplú z kohútika, čašník mi čosi rečie:
"že tú by som nepil!"
 "Menej pitná ako voda z plesa nebude..." ho rozosmieva.


Dáme čaje, pokocháme sa...absolútna špica!


  Výhľady a pózeris!


 A môžeme ísť Normálkou dolu...  Tatry sa s nami lúčia nádherným západom Slnka.


  Dovidenia nabudúce....napríklad zajtra!!! Naháňať skúsenosti, krvinky a radosť zo života!
To sa bude na jar behať s padákom, jedna malina!


3 komentáre: