piatok 10. novembra 2017

Prvé prípravy


V Tatrách nasnežené, po nociach mrzne, cez deň len zavše ale v brušku hrajú motýle, liezť treba! O to viac, ak sa ide do Antarktídy za mesiac a pol.  Tak cvičíme kde sa dá.Minulý týždeň sme strávili v talianskom Medune, známom to lietačskom teréne, Miša hodili do termiky, nech sa naučí. Na vysielačke ho navádzal inštruktor Matej z Justfly.sk. Na jednopoťahovom padáku UFO od firmy AirDesign, ktorý váži 1.8kg sa úplne v kľude vyškriabal nad štart. Ja som zatiaľ krúžil dvojmetrové stúpania na HERO, tri kilogramy vážiacom špeciále na hike & fly...ťahal hore i letel vpred mocne, nedočkavý je po jarných Himalájach sa mi vidí!Pokiaľ sa chcete NAUČIŤ dobre lietať, získať pilotný preukaz a výhodne kúpiť výbavu, ozvite sa! Pomedzi všetky tie výpravy, budem zaúčať do kumštu preletárskeho v škole Justfly.sk aj ja.  Po jednom dni sme sa presunuli do Bassana, talianskej Mekky paraglidingu. Pritočiť si poriadne výšky, otestovať speed a daľej sa zžívať s našimi tátošmi.


Nádherné farby a mocné stúpania do tmavomodrej klenby nebies, hodiny vo vzduchu a vetrom ošľahané tváre...to je vončo!

A chytro-chytro domov, lebo v Tatrách snežilo a je treba aj motykami do ľadu i snehu ťať. I vybehli sme vláčne na Slavkáč zo severu, nejaké mäkké, tenké a nesmelé... ale ľady,  a ešte snehy a skaly!


Zavše rozmýšľam nad tým, čím som si zaslúžil byť Slovákom a mať takéto krásy henem za humnom. Že aké mám ja i päť a pol milióna ďalších šťastie, že nám tu vyrástli tieto grúne. A kedže som neprišiel na dôvod, prečo...budem sa len tešiť a na Tatry sa aj ďalej liapať budem...


Nesmelo sme s Mišom začali, ale ono sa to zlepší, keďže každý z nás je pokročilejší (teda Mišo je máster horolezec, ja som len pokročilý lietač) len v jednej z dvoch disciplín (climb & fly) musíme sa vzájomne dovzdelávať. Mišo ťahá na kopce na lane mňa a ja jeho dole na padáku...


Vďaka Vám, milí horomili, horalky a iné športom postihnúté človečiny, sme úspešne (112%) ukončili startovač. Nastáva veľké organizačné haló, vytlačiť a poslať tričká, zistiť veľkosti... a vlastne prosím Vás, ak ste si vybrali odmenu kde bolo zahrnuté tričko, skontrolujte si mailovú schránku a dajte nám vedieť čím skôr!
Za fotky ďakujem: Pavol Láštic Creative

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára